مقالات

نکات کلیدی راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی . در بازار برندها و مدل های متنوعی برای کولرگازی وجود دارد. کسانی که قصد خرید کولرگازی دارند لازم است در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشند. این اطلاعات کمک می کند تا متناسب با نیاز خود بهترین کولرگازی را تهیه کنند. این مقاله از سایت سابن سرویس یک راهنمای خرید کولر گازی کامل به شما ارائه می کند. لطفا با ما همراه باشید.

راهنمای خرید کولر گازی

ابتدا لازم است شما را با انواع کولرگازی موجود در بازار آشنا کنیم.
1- کولرگازی پنجره ای
2- کولر گازی پرتابل
3- کولرگازی ایستاده
4- کولرگازی اسپلیت

کولرگازی پنجره ای چیست؟

کولرگازی پنجره ای ساده ترین مدل کولر گازی است. در این نوع کولر تمام اجزای سرمایشی به طور کامل در یک دستگاه قرار دارد. این دستگاه در پشت پنجره نصب می شود. در زمان خرید لازم است به ابعاد پنجره و ابعاد دستگاه توجه شود تا بتوان دستگاه کولرگازی را پشت پنجره نصب کرد. یکی از ایرادات کولرگازی پنجره ای سر و صدای زیاد آن است. چون تمام اجزا پشت پنجره است صدای دستگاه به داخل می آید. یکی دیگر از ایرادات کولرهای پنجره ای مصرف زیاد دستگاه است. کولر گازی پنجره ای کنترل از راه دور ندارد.

همچنین بخوانید: کولرگازی اینورتر چیست؟

کولر گازی پرتابل چیست؟

یک نوع کولر گازی هست که کاملا یک تکه است. این نوع کولرها یک لوله خرطومی برای خروج گرمای موتور کولر گازی دارند. کولر گازی پرتابل نیاز به نصب و راه اندازی ندارد. به راحتی می توان از آن استفاده کرد. اگر برای زمان موقتی می خواهید از کولر گازی استفاده کنید می توانید کولرگازی پرتابل تهیه کنید. برای مکان اجاره ای و کوچک مناسب هستند. کولرگازی پرتابل به راحتی جابجا می شود.

کولر گازی ایستاده چیست؟

این نوع کولر گازی یک تکه نیستند. بلکه یک واحد خارجی هم دارند. به این واحد خارجی کندانسور می گویند. پنل اصلی که به صورت ایستاده است روی زمین قرار می گیرد. کندانسور در بیرون نصب می شود. این نوع کولرگازی توان سرمایشی و گرمایشی بالایی دارد. به دلیل بزرگ بودن پنل و قدرت بالا برای مکان های با متراژ خیلی بزرگ مثل سالن ها مناسب هستند.

کولر گازی اسپیلت چیست؟

کولرگازی اسپیلت دو قسمت دارد. یک قسمت که پنل است داخل نصب می شود. قسمت دیگر که کمپرسور است در بیرون نصب می شود. پنل این نوع کولر گازی بر روی دیوار نصب می شود. اسپلیت فضای کمی را اشغال می کند. کولرگازی اسپلیت از زیبایی ظاهری بیشتری برخوردار است.
برای خرید کولرگازی متناسب با نیاز می توانید یک نوع از انواع ذکر شده را انتخاب کنید.

پنل کولر گازی چیست؟

یکی از موارد راهنمای خرید کولر گازی توجه به پنل آن است. پنل کولر گازی قسمتی از دستگاه است که سرمایش از آن بیرون می آید. پنل کولر گازی بر روی دیوار نصب می شود. انتخاب پنل زیبا یکی از مراحل خرید کولر گازی است. پنل زیبا به زیبایی دکوراسیون داخلی کمک می کند. قیمت کولر گازی از زیبایی پنل کولر گازی اسپیلت متاثر است. هر چه پنل کولر گازی زیباتر باشد قیمت کولر گازی هم بیشتر می شود.
با این مقاله از سایت سابن سرویس همراه باشید. در این مقاله بهترین راهنمای خرید کولر گازی ارائه می شود.

ظرفیت کولر گازی چند هزار باشد؟

انواع کولر گازی و یا اسپیلت ظرفیت های گوناگونی دارند. یکی از نکاتی که باید در خرید کولر گازی دقت کنید ظرفیت دستگاه است. اگر حجم خنک کنندگی کولر گازی که می خرید به گونه ای باشد که نتواند محیط را به خوبی خنک کند. از خرید خود احساس خوبی ندارید. پس به حجم کولر گازی که چند هزار است دقت کنید. اگر حجم کولر گازی بیشتر از نیاز باشد. لازم است در طول روز مدام خاموش شود که این به دستگاه آسیب می زند.

راهنمای خرید کولر گازی: واحد اندازه گیری ظرفیت کولر گازی

ظرفیت یا BTU واحد اندازه گیری حجم سرمایش کولر گازی است. ظرفیت کولر گازی اسپلیت به مساحت محیطی که دستگاه در آن قرار می گیرد بستگی دارد. در زیر چند مدل ظرفیت کولر گازی اسپلیت نسبت به مساحت بیان می شود.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “نکات کلیدی راهنمای خرید کولر گازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *