مقالات

هزینه شارژ گاز کولر گازی چقدر است؟

 

شارژ گاز کولر گازی . در این مقاله از سایت سابن سرویس قصد داریم به یک سوال پرتکرار و دغدغه ی بسیاری از کاربران سیستم های سرمایشی پاسخ دهیم. اغلب مشتریان عزیز از تعمیرکاران می پرسند شارژ گاز کولرگازی چقدر است و در پاسخ با قیمت های متفاوتی روبرو می شوند. لازم است بگوییم تکنسین های سابن سرویس به دلیل اینکه خود را ملزم به رعایت منشور اخلاقی می دانند همواره باید در براورد هزینه و اعلام تعرفه شفافیت و صداقت داشته باشند و جانب انصاف را رعایت کنند.

هزینه دقیق شارژ گاز کولر گازی به چه صورت است؟

قیمت و هزینه شارژ گاز کولر گازی بسته به نوع برند و مارک کولر و حجم گاز و نوع گاز فریون، متغیر است. شارژ گاز معمولا با سرویس کامل کولرگازی صورت می گیرد.

تعمیرکاران مجرب سابن سرویس در زمان سرویس کولرگازی میزان گاز کولر را بررسی می کنند. چنانچه نیاز داشت شارژ گاز را انجام می دهند. این به این دلیل است که اگر فشار گاز کولر گازی بیشتر یا کمتر از مقدار استاندارد باشد ممکن است کمپرسور یا موتور کولرگازی بسوزد و مشکلات جدی تری ایجاد کند.

بنابراین وقتی سرویس کامل کولرگازی انجام بگیرد شارژ گاز کولرگازی هم یکی از خدمات ارائه شده به مشتری در سرویس کامل کولرگازی هست.

قیمت شارژ گاز کولرگازی

هزینه شارژ گاز و سرویس کامل کولرگازی براساس نرخ اتحادیه و پس از انجام کار از مشتری اخذ می شود. شما می توانید با تماس با ما و ارائه ی اطلاعات دستگاه کولرگازی یا اسپلیت خود از قیمت حدودی شارژ گاز کولرگازی خود آگاه شوید.

این قیمت اعلام شده از سوی تکنسین با توجه به اطلاعاتی است که مشتری می گوید. برای مثال اگر مشتری نداند ظرفیت و حجم گاز کولرگازی چقدر است تکنسین نمی تواند قیمت تقریبی درستی به مشتری بدهد چون هر چقدر ظرفیت و حجم گاز کولرگازی بیشتر باشد هزینه شارژ گاز کولر گازی نیز بیشتر می شود.

تعیین قیمت نهایی شارژ گاز کولرگازی چگونه است؟

حال باید بدانیم که برای تعیین قیمت شارژ گاز کولرگازی چه کارهایی انجام می شود.

سرویس کامل کولر گازی

اولین کار این است که مقدار گاز تخلیه شده از دستگاه مشخص شود. این کار به وسیله تعمیرکاران مجرب سابن سرویس با استفاده از ابزار خاصی و گذاشتن یک درجه گیج بر روی دستگاه انجام می شود. بنابراین کاربر نمی تواند این مرحله را انجام دهد.

نشتی گاز کولر گازی

مقدار نرمال گاز کولرگازی حدود 60 پی سی آی است. بعضی مواقع گاز به طور کامل از دستگاه تخلیه شده است که در این گونه موارد لازم است تکنسین شارژ گاز کامل انجام دهد. هزینه شارژ گاز کامل براساس نوع گاز و حجم گاز کولرگازی متغیر است.

 

 

دومین کار تکنسین این است که علت تخلیه گاز دستگاه را بررسی کند. ممکن است تخلیه گاز کولر گازی به علت نشت در قسمتی از دستگاه باشد.

رفع ایراد نشتی گاز اسپیلت

نشت گاز می تواند در صفحه تریزون، جوینت تریزون، لوله های داخل کمپرسور، کندانسور، لوله های محافظ ساکشن، درایر اتفاق بیفتد. تعمیرکار ابتدا باید محل نشت گاز کولرگازی را مشخص کند. بدیهی است که این عیب یابی هم در مبلغ نهایی فاکتور شارژ گاز کولرگازی تاثیرگذار است.

وکیوم کولر گازی اسپیلت

سومین کار این است که سرویسکار محل نشت را وکیوم کند. وکیوم یعنی محل نشت را مسدود کند و نشت گاز را رفع کند. هزینه رفع نشتی گاز کولرگازی در تعرفه تعمیرات و براساس نرخ اتحادیه میباشد.

همچنین بخوانید: نمایندگی مجاز تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور

شستشوی مدار داخلی کولر گازی

کار چهارم شستشوی مدار داخلی کولرگازی است. نشتی گاز باعث آسیب مدار داخلی کولرگازی می شود و پس از انجام کارهای بالا لازم است سرویسکار این کار را هم انجام دهد تا از سلامت دستگاه مطمئن شود. قیمت شستشوی مدار توسط سرویسکار در تعرفه تعمیرات و براساس نرخ اتحادیه است.

تعویض فیلتر کولرگازی اسپیلت

کار پنجم تعویض فیلتر است نشتی گاز ممکن است به فیلتر درایر آسیب رسانده باشد. لازم است سرویسکار فیلترها را بررسی کند و اگر لازم بود اقدام به تعویض آن کند. هزینه تعویض فیلتر درایر در تعرفه تعمیرات و براساس نرخ اتحادیه است.

 

 

همچنین بخوانید: تعمیر کولر گازی هایسنس در نمایندگی مجاز تعمیر کولر گازی هایسنس

پایین ترین نرخ دستمزد تعمیرات

پس از انجام این 5 کار سرویسکار با ارائه فاکتور هزینه های تمام شده را در کمال شفافیت صداقت و انصاف به مشتری اعلام می کند. مشتری پس از اتمام کار سرویسکار و اطمینان از سلامت دستگاه از هزینه نهایی و دقیق شارژ گاز کولرگازی و سرویس کامل مطلع می شود.

اگر می خواهید از دقیق ترین هزینه شارژ گاز کولرگازی و سرویس کامل کولرگازی مطلع شوید تماس بگیرید: 09196282681

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “هزینه شارژ گاز کولر گازی چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *