مقالات

فرق کولر گازی و اسپیلت چیست؟

فرق کولر گازی و اسپیلت . کولر گازی یک سیستم خنک کننده و سرمایشی است. سوالی که برای مشتریان پیش می آید فرق کولر گازی با اسپیلت است.

در این مقاله از سایت سابن سرویس فرق کولر گازی با اسپیلت مشخص می شود. لطفا با ما همراه باشید.

کولر گازی چیست؟

کولر گازی یک نوع سیستم خنک کننده است. قدیم بیشتر از کولرهای آبی استفاده میشد. امروزه استفاده از کولر گازی بسیار متداول شده است. کولر گازی از چند نوع تشکیل می شود. برای آگاهی از انواع کولر گازی مقاله نکات کلیدی راهنمای خرید کولر گازی را مشاهده کنید.

کولرهای آبی با استفاده از آب محیط را خنک می کردند. کولر گازی با استفاده از گاز فشرده محیط را خنک می کند.
اگر مقاله نکات کلیدی راهنمای خرید کولر گازی از سایت سابن سرویس را مشاهده کرده باشید. متوجه می شوید که اسپیلت یکی از انواع کولر گازی است.

اسپیلت چیست؟

فرق کولر گازی و اسپیلت . اسپیلت یا اسپلیت نام انگلیسی یک نوع تهویه کننده هوا است. در اسپلیت برای خنک کردن از گاز فشرده استفاده می شود. در ایران معمولا وقتی از کولر گازی صحبت می شود منظور اسپیلت است. مگر اینکه گفته شود کولر گازی پنجره ای یا کولر گازی پرتابل که در آن صورت انواع دیگر کولر گازی مورد نظر است.

عملکرد اسپیلت به این صورت است که گاز را به مایع تبدیل می کند. و دوباره مایع را به گاز تبدیل می کند. این عملیات باعث خنک کردن هوا می شود. در اسپیلت به دلیل وجود ترموستات سیستم سرمایشی به صورت اتوماتیک بر روی درجه ی دلخواه تنظیم می شود. هر زمان به میزان خنک کنندگی درجه رسید سیستم اتوماتیک متوقف می شود. پس ترموستات یکی از قطعات مهم اسپیلت است. برای آگاهی از هزینه تعمیر و شارژ گاز کولر گازی اینجا کلیک کنید.

اسپیلت از دو بخش تشکیل شده است. یک پنل که در محیط داخلی قرار می گیرد. یک کمپرسور که در محیط خارجی قرار می گیرد.

در درون پنل کولر گازی فین قرار دارد. فن ها صفحات فلزی هستند. مایع بسیار سردی از درون این صفحات فلزی حرکت می کند. و یک هوای سرد تولید می کند. اپراتور هوا را به داخل کولر می کشد و در اطراف این صفحه ها گرمای هوا را می گیرد. به این ترتیب هوا خنک می شود.

در اسپیلت مایعی که خنک شده دوباره افزایش دما پیدا می کند. این مایع دوباره به گاز تبدیل می شود. گاز به یونیت خارجی فرستاده می شود. و کمپرسور آن را پر فشار می کند. و پس از عبور از کندانسور به مایع تبدیل می شود. تا زمانی که ترموستات کار خنک کردن اسپیلت را متوقف نکند این چرخه انجام می شود.

کولر گازی بخرم یا اسپیلت؟

همان طور که گفته شد اسپیلت یک نوع کولر گازی است. پس کولر گازی مادر یک خانواده ای است که یکی از فرزندان آن اسپیلت است. پس اگر کولر گازی را برای فضای بین 30 تا 120 متر میخواهید. و تصمیم دارید آن را جابه جا نکنید. اسپیلت بخرید. برای دریافت راهنمای خرید اسپیلت براساس متراژ منزل این مقاله را مشاهده کنید.

هنگام خرید اسپیلت بعضی از فروشندگان تفاوت های عجیب و غریبی بین کولر گازی و اسپیلت بیان می کنند. این ها شگردهای تبلیغاتی است برای اینکه بتوانند کالای مورد نظر خودشان را بفروشند.

میزان مصرف برق اسپیلت

یکی از نکات مهم برای خرید اسپیلت مصرف برق آن است. اسپیلت های اینورتر مصرف برق پایین تری دارند. اگر نمی دانید اسپلیت اینورتر چیست پیشنهاد میکنم این مقاله از سایت سابن سرویس را حتما بخوانید.

برای نصب و راه اندازی کولر گازی و دریافت مشاوره برای خرید اسپلیت می توانید با ما تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید: 09196282681

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “فرق کولر گازی و اسپیلت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *