مقالات

کولر گازی اینورتر چیست؟؛ هر آنچه که باید درباره کولر گازی اینورتر بدانید!

کولر گازی اینورتر .در این مقاله از سایت سابن سرویس قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که کولر گازی اینورتر چیست و چه تفاوتی با کولرگازی های غیراینورتر دارد. پیش از پاسخ به این سوال باید بگوییم سابن سرویس خدمات نصب، راه اندازی، سرویس و تعمیر را برای هر دو نوع کولرگازی اینورتر و معمولی ارائه می کند.

کولرگازی اینورتر یا کم مصرف نسل جدید کولرهای گازی هستند. سیستم تنظیم دمای کولر در نسل قدیم کولرگازی با کمپرسور دور ثابت به این صورت عمل می کرد که فرد دمای دلخواه خود را روی کولرگازی تنظیم می کرد و سپس کولر گازی یا اسپیلت با ترموستات داخلی دمای محیط را تشخیص می داد و چنانچه دمای محیط با دمای تنظیم شده یکی بود سریع موتور یا کمپرسور کولر را خاموش می کرد. البته در زمان خاموشی  ترموستات عمل می کرد و در حال تشخیص دمای محیط بود و اگر حس میکرد دمایی غیر از دمای تنظیم شده توسط کاربر وجود دارد موتور یا کمپرسور کولر گازی را مجدد روشن می کرد. در نتیجه ی خاموش و روشن شدن مکرر موتور اسپیلت شوک الکتریکی به موتور وارد می شد به علاوه در زمان روشن شدن کولر گازی مصرف برق افزایش می یافت این دو عامل برای کولرگازی یا اسپلیت های نسل قدیم مشکل ایجاد کرده بود که خوشبختانه در نسل جدید اسپلیت یا کولرگازی ها این مشکل برطرف شده است.

کولرهای گازی نسل جدید یک سیستم عملکرد تنظیم دما دارند که متفاوت از نسل قدیم است. در این سیستم به جای استفاده از کمپرسور با دور ثابت از کمپرسور با دور متغیر استفاده شده است. کمپرسور دور متغیر در کولرگازی یا اسپلیت های نسل جدید این طور عمل می کند که وقتی دمای محیط با دمای تنظیم شده توسط کاربر یکی شد به جای اینکه کمپرسور یا موتور دستگاه خاموش شود دور موتور کاهش می یابد به این ترتیب هم شوک الکتریکی به کمپرسور یا موتور دستگاه وارد نمی شود و هم از افزایش مصرف برق هنگام روشن شدن های پی در پی دستگاه جلوگیری می شود. به عبارت دیگر تفاوت اصلی کولرگازی اینورتر با کولرگازی غیراینورتر در نوع کمپرسور آن ها است کولرگازی یا اسپلیت اینورتر کمپرسور با دور متغیردارد و کولرگازی یا اسپیلت غیراینورتر یا معمولی کمپرسور با دور ثابت دارد. و همین تغییر در نوع کمپرسور موجب تغییر قیمت کولرگازی اینورتر شده است.

تیم تحقیقاتی سابن سرویس این نکته را متذکر می شود که ادعای فروشندگان کولرگازی اینورتر مبنی بر اینکه دستگاه 60 درصد کاهش مصرف برق دارد یک شعار تبلیغاتی است.

خدمات سرویس و تعمیر کولرگازی در سراسر تهران

برای آگاهی از هزینه تعمیر کولرگازی اینجا را کلیک کنید.

چنانچه تمایل دارید کولرگازی خریداری کنید اما سوالات متعددی در ذهن دارید. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله راهنمای خرید کولرگازی را مطالعه کنید تا بتوانید با آگاهی بیشتری خریدتان را انجام دهید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “کولر گازی اینورتر چیست؟؛ هر آنچه که باید درباره کولر گازی اینورتر بدانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *